Šaty s dlouhým rukávem

počet nalezených produktů: 124

Šaty s dlouhým rukávem - elegantní styl pro chladnější dny

Šaty jsou atributem ženskosti – nosí se po staletí, symbolizovaly jemnost, eleganci a zdůrazňovaly společenské postavení. Stovky let si je vybírají vévodkyně, filmové a hudební hvězdy, které ochotně vytvářely trendy od nuly. Často byly ztotožňovány s konkrétními postavami a jsou zapamatovány po mnoho desetiletí. Ostatně i přes odstup času si každý z nás pamatuje slavné plisované šaty Marlin Monroe, černou róbu Audrey Hepburn a lákavý outfit Sharon Stone.

Šaty s dlouhým rukávem jsou skvělou volbou, zejména v pozdním podzimu – předjaří. Dlouhé rukávy nás ochrání před chladem a zakryjí tělo, když to vyžaduje specifičnost obřadu. Šaty s dlouhým rukávem lze díky své univerzálnosti nosit ke střídmým balerínkám na plochém podpatku, ke kotníkovým botám na vysokém podpatku nebo ke sportovním teniskám. Kožený batoh, malá kabelka s popruhem nebo klasická messenger taška nám umožní vybrat si styl téměř pro každou příležitost. Ty v černé a elegantní tmavě modré zapadnou do dress-code většiny společností. Šaty s dlouhým rukávem v neonových nebo pastelových barvách budou reagovat na trendy posledních sezón. Hladké modely lze kombinovat s minimalistickými doplňky nebo kontrastními výraznými šperky. Šaty zdobené velkými potisky nebo výraznými barvami jsou zase tím nejdůležitějším stylingovým bodem. Už několik sezón se mohou puntíkaté, tyčové nebo tubové modely pyšnit neutuchající oblibou. První odkazují na rozpoznatelný styl pin-up, druhé jsou inspirovány skotským tartanem prince z Walesu a trubky dokonale zdůrazňují přednosti ženské postavy. Všechny tyto modely lze navíc kombinovat se sportovními i elegantními doplňky.

V zimě, kdy jsou teploty pod bodem mrazu, šaty s dlouhým rukávem dokonale ladí s vysokými zateplenými kozačkami ke kolenům. V kombinaci s dlouhým kardiganem nebo vlněným svetrem nás zahřejí a jsou alternativou k rolákům nebo jednoduchým kalhotám.

Jaké šaty s dlouhým rukávem si vybrat?

V případě postavy přesýpacích hodin se perfektně ukazují přiléhavé tubulární šaty. Pružný materiál zdůrazňuje křivky, aniž by působil příliš frivolně a odvážně. Když však preferujeme modely splývající ve větru, dobrou volbou jsou klasické šaty, střižené do písmene „A“ nebo ty se španělským výstřihem, odhalujícím ramena. V nabídce jsou i rolákové šaty, které nás navíc ochrání před vytrvalým a nepříjemným chladem zimy. Ty zase dokonale zdůrazní dlouhý krk a opticky zvětší poprsí. V případě klasické postavy typu jablko, která nemá jasně definovaný pas, budou skvělou volbou modely s baskičkou nebo doplňkovými volány v úrovni boků. Modely s páskem v pase opticky vytvářejí proporce a dlouhé rukávy nám zeštíhlují ramena.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel