Maxi šaty

počet nalezených produktů: 43

Nosí se na světoznámých festivalech a koncertech, kde tančíme do rytmu hudby. Perfektní na pláže jako ochrana před spalujícím sluncem a na svatební hostiny jako alternativa k úzkým šatům ke kolenům.

Pro jeho vzdušnost ho nosíme k sandálům na plochém podpatku, dlouhým peněženkám na šňůrce i ke kloboukům s kulatou krempou. Na svatební hostině bude skvěle ladit s drobnými šperky, vysokými podpatky se zapínáním u kotníku a malou kabelkou se saténovou úpravou.

Maxi šaty v průběhu let

Po mnoho let byly maxi šaty považovány za základní prvek dámského šatníku. I v předchozích epochách jej nosily jak bohaté ženy z vyšší společnosti, tak i chudší vrstvy společnosti. Výšivky a ozdobné krajky byly postupem času nahrazeny třásněmi a průsvitnými podšívkami. Brzy poté se šaty po kotníky staly symbolem doby „Peace and Love“. Byla to zajímavá alternativa k dlouhým elegantním šatům, které se nosily na velkých akcích a prestižních galavečerech. Kombinace maxi šatů se sandály, věnečky a krajkovými kabelkami dokázala, že dlouhé šaty se dají nosit téměř vždy a pro každou příležitost.

Maxi šaty jsou dnes oblíbené především díky boho stylu, který vzal útokem světové módní přehlídky. Rádi ho nosíme jak při dlouhých, letních procházkách po mořském pobřeží, tak i při svatebních hrách.

Maxi šaty jsou tedy skvělou alternativou ke krátkým, koktejlovým šatům. Inspirováni návrhy Diora, který jako jeden z prvních představil model v délce po lýtka, a odkazem na černé šaty známé z filmu "Snídaně u Tiffanyho", si můžeme být jisti jedním - maxi šaty se již jmenují nadčasový.

Šaty s dlouhýma designovýma očima

Jako vždy Dior navrhuje oblečení zdůrazňující ženský půvab a spoléhá na vypasované tvary, které zdůrazňují dekolt, ramena a záda. Dlouhé šaty viděné jeho očima jsou převážně jednoduchého tvaru s jasně rýsovaným pasem.

Christian Siriano představuje dlouhé šaty v kruhovém vzoru, inspirované ruskými balerínami. Její skromné ​​hory a ozdobné zadečky vyvažují a zeštíhlují postavu. Alternativou pro ně jsou šaty na přehlídkách Galia Lahav, které překvapí neobvyklými a extravagantními vzory. Při sledování jejích přehlídek se nepochybně necháme inspirovat k vytvoření odvážné stylizace založené na výrazných barvách a výrazných akcentech – v podobě broží, krajkových límečků nebo odvážně střižených rozparků. Její dlouhé černé šaty, odkazující na gotickou éru, si získaly uznání v očích kritiky i respektované konkurence.

Cítíte inspiraci? Maxi šaty najdete v nabídce obchodu Wassyl.cz - šťastné nakupování!

pixelpixelpixelpixelpixelpixel