Šaty s odhalenými rameny

počet nalezených produktů: 30

Současná móda dokáže nahlédnout do minulosti, a tak předvídat trendy do budoucna. Odvaha navrhovat nové vzory a touha ukázat je v ulicích největších měst způsobila, že jednoduché, ke kotníkům dlouhé řasené šaty změnily na přelomu nedávné historie svou délku i podobu. Schopnost spojit klasiku s revolučním střihem je zásluha vynikajících tvůrců – Dior, Prada a Versace.

Mezi těmito návrhy jsou také šaty bez ramen, které kombinují dva aspekty: smyslnost a eleganci.

Šaty s průstřihy na ramenou - revoluční design

Zatímco jednoduché šaty připomínající řeckou tógu se objevovaly již ve starověku, variace na ně vyžadovaly otevřenost návrhářů i společnosti samotné. Při sledování proměny prvního, jednoduchého střihu jsme si mohli všimnout nejen radikální změny trendů, ale také stále větší svobody a odvahy při navrhování nových, fantazijních designů.

Model šatů s odhalenými rameny se v dámském šatníku objevil až koncem 18. století. Projekt obstál ve zkoušce času a stal se extrémně populárním v 60. letech. Tehdy ženy začaly ukazovat svá těla mnohem odvážněji – od kratších střihů až po hluboké výstřihy. Šaty bez ramen, které se objevily na salonech, módních přehlídkách a katalozích nejoblíbenějších návrhářů, vzaly dámskou módu útokem.

Černé šaty bez ramen jsou nevýraznou odpovědí na design Coco Chanel, která ve svém francouzském bytě vytvořila minimalistické a slavné „malé černé“. Krátce po zveřejnění v americkém Vogue se vědělo, že v budoucnu poskytne základy pro další a další nové střihy a styly. Černé šaty s odhalenými rameny se staly téměř stejně nadčasovými jako jejich starší, o něco méně frivolní předchůdce.

Šaty s odhalenými rameny jsou dnes univerzálním projektem – ideální jak na letní procházky po ulicích města, tak na romantickou večeři ve dvou. V kombinaci s oversize blejzrem, lodičkami na nízkém podpatku a peněženkou se zlatým řetízkem skvěle doplní pracovní či večerní jednání. S vysokými podpatky, síťovanými punčochami a masivními šperky ozdobí nejednu hru v hospodě či baru. Dlouhé šaty s odhalenými rameny patří k oblíbeným nabídkám největších filmových hvězd. Právě díky ní mohou herečky světového formátu předvést zlatavé opálení a šperky z drahých kamenů.

Inspirujte se tímto nadčasovým střihem a vyberte si svůj vysněný střih v obchodě Wassyl.cz!

pixelpixelpixelpixelpixelpixel