Šaty na rámech

počet nalezených produktů: 21

Šaty s ramínky

Šaty na ramínka odhalují sluncem políbená záda a ženský výstřih. S jemnými doplňky a lodičkami jsou mimořádně subtilním prvkem ženského šatníku. S bohatým náhrdelníkem a saténovou kabelkou se skvěle hodí na velké akce, gala nebo romantické večeře ve dvou. Není pak divu, že je tak horlivě kombinujeme s oversized kabáty, koženými bundami nebo bundami s ozdobnými knoflíky. Jejich fenomén spočívá nejen v univerzálnosti, ale také v širokém výběru vzorů, střihů a barev.

Zajímá vás jeho původ a jak ho vidí designéři a největší hvězdy světového formátu?

Kdy se objevily první páskové šaty?

Starobylé tógy, které nosí muži a ženy, jsou prototypem současných šatů na ramínka. Otevřené paže umožňovaly svobodu pohybu během bojů nebo domácích prací. Brzy poté si oblibu získaly dlouhé šaty s nabíranými rukávy nebo krajkovým límečkem. Bohatě zdobené a zastavěné výtvory byly symbolem bohatství a elegance. Odhalování těla bylo nevhodné a krátké střihy byly symbolem chudoby, nikoli povědomí o trendech.

Tento přístup byl běžný až do 60. let 20. století, kdy se poprvé objevily rozevláté šaty uvázané kolem krku. Hluboké výstřihy a odhalená záda jsou symbolem americké doby a stylu pin-up, který je populární dodnes. Tento trend byl tak silný a ženami zbožňovaný, že v devadesátých letech zažil opravdové oživení. Před více než 30 lety se návrháři téměř předháněli v odvážnějších střizích a inovativních nápadech. Jedním ze symbolů byl tzv slip dress, t. j. barevné, obvykle černé nebo bílé šaty na ramínka, připomínající noční košili. Jednoduchý tvar, měkký materiál a styl mírně spodního prádla uchvátil ženy po celém světě a je vážnou konkurencí pro obleky, dlouhé šaty nebo džíny. Ukazování ženského těla přestalo být tabuizovaným tématem a šaty s tenkými ramínky se staly symbolem sex-appealu a ženského šarmu. Šaty na ramínka jsou dodnes v ženském šatníku a jsou povinným prvkem letního či jarního stylingu. Zajímavé je, že návrháři šli ještě o krok dál a navrhovali stále odvážnější „variace na ně“. Asymetrické spodky, volány a třásně jsou jen jedním z mnoha návrhů k vidění na červeném koberci nebo na módních přehlídkách podepsaných světovými jmény.

Najděte si své dokonalé šaty díky nabídce obchodu Wassyl.cz!

pixelpixelpixelpixelpixelpixel