Kombinézy

počet nalezených produktů: 97
12

Overal - teplákový, bavlněný, s peplum

Kombinéza byla ve 20. století základním prvkem mužského šatníku. Nosili ho dělníci, horníci a zlatokopové – především kvůli pohodlí a odolnosti tehdy používaných materiálů. Historie a společenská situace však způsobily, že bavlněný oblek začal pronikat i do dámského šatníku. Postupem času sloužila úplně stejnému účelu – jako pohodlný oděv pro práci v továrně, hlavně za války, kdy muži jezdili bránit svou zemi.

Krátce poté, co se situace v politických záležitostech stabilizovala, získával oblek nový věhlas. Slavná Coco Chanel používala tento střih, diktovala nové trendy a hýřila módou. Přes námitky a první slova kritiky se kombinéza v našem šatníku nadobro zabydlela. Tepláková souprava se navíc stala skutečným symbolem smyslu pro styl a dnes ji volí ty největší hvězdy showbyznysu.

Bavlněný overal

Extrémně pohodlné, vzdušné, ideální na podzim, teplé dny i horké, horké večery. Je to skvělá alternativa k tradičním letním sadám. Bavlněný oblek lze nosit jak se sportovními, tak jednoznačně elegantními doplňky, které zapadnou do standardního kancelářského dress code. Bílé tenisky, kožená bunda a vysoký culík nám dodávají moderní městský šik. Vysoké podpatky, vypasované sako nebo hnědý kabát vás udělají módní, ale především elegantní a nevšední. Bavlna jako vysoce hydroskopický materiál zajišťuje volné proudění vzduchu, odvádí vlhkost a přispívá k přirozenému ochlazování našeho těla. Kombinézy s nárameníky, nášivkami a flitry jsou od 80. let extrémně populární.

Jsou dokonalým kontrastem k hladké a vzdušné bavlně. Tepláková souprava se zase stala dokonalou kombinací pohodlí a ležérních módních trendů. Snad i proto ho stále častěji vídáme na velkých galavečerech či slavnostních tiskových konferencích. V kombinaci s ozdobnými vysokými podpatky, výrazným make-upem a malým sáčkem na řetízku může působit nesmírně elegantně. Taková odvážná kontrastní kombinace jistě osloví milovníky nenuceného a ležérního stylu.

Overal s peplum

Kombinéza peplum umožňuje spojit dva extrémně oblíbené a dychtivě zvolené trendy. To je ideální volba pro ženy s chlapeckým nebo jablkovým typem postavy. Další role materiálu, shromážděná ve výšce boků, přidává pár centimetrů, díky čemuž je naše postava ženská a proporcionální přesýpací hodiny. Vzhledem k těmto vlastnostem - je doporučován jak do školy, univerzity, tak i do kanceláře či na slavnostní večeři. Jemné řasení v podobě peplum overalu nevyjde z módy už několik let. Tento střih kopíruje mnoho návrhářů, kteří tímto způsobem budují novou postavu svých modelů. Na přehlídkách najdeme jak minimalistické, tak oversized basky, které ocení především dámy, které chtějí zvýraznit své křivky. Takže pokud milujete módu - peplum overal je perfektní volbou.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel